Scroll to top
© 2019 BAŞAR ALTAN MÜHENDİSLİK | KURUMSAL WEB SİTESİ

Eviniz İçin Doğru Kombi Nasıl Seçilir?

İnsan ihtiyaçları değişirken isteklerimizde teknolojiyle birlikte daha modern bir hal almaya başlamıştır. İnsanlar yaz aylarında serinlemek isterken kışın da ısınmak istiyor. Isınmak içinse iyi bir kombiye ihtiyacımız var. Peki doğru kombi nasıl seçilir? Eğer kombi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Kombi evimizin ısınmasını, ocağınızın yanmasını ve sıcak su akışını sağlamaktadır.

Yeni kombi satın alırken doğru kombi seçimi yapmak için nelere dikkat etmeliyiz?

Evinize ya da işyerinize kombi seçimi yaparken öncelik olarak kombinin teknik özellikleri yerine kullanacağımız alanın tipi, metrekaresi, baktığı cephe, yalıtım durumu veya kaçıncı katta olduğunuz; kombilerin anlaşılabilir ve kolay kullanılması, vermiş olduğu hata kodlarının anlaşılır şekilde gösterebilmesi, ortam sıcaklığına göre ayarlanabilir termostat uyumlu olması, uzun ömürlü olması ve kimi yerlerde ise kombinin boyutu gibi kriterleri göz önüne alırsak işimiz kolaylaşacaktır.

Başar Altan Mühendislik olarak tavsiyemiz; arkadaşlarınızın tavsiyesi ile kombi almamanız olacaktır. Çünkü bir yakınınızın size önerdiği kombi sizin için uygun olmayabilir. Nedeni ise yukarıda belirtmiş olduğumuz bazı özel durumlarla ilgilidir.

Yoğuşmalı kombi mi konvansiyonel kombi mi? Arasında ne fark var?

Aslında iki tür kombinin de çalışma prensibi oldukça benzer; ancak yoğuşmalı kombilerde kullanılan teknoloji daha yüksek enerji verimliliği sağladığı için son dönemlerde tercih edilme oranı oldukça yüksek. Konvansiyonel kombiler ise ısıtma için kullandıkları enerjiyi atık halinde dışarı verirler.

Yoğuşmalı kombiler atmosfere attıkları gaz halindeki su buharını sıvı hale dönüştüren yoğunlaştırma teknolojisi aracılığıyla, atık gazların sahip olduğu sıcaklığı da ısıtma için kullanarak daha yüksek verimle çalışan kombi tipleridir. Yani ortaya çıkan ek ısıyı tekrar kullanarak enerji tasarrufu sağlarlar.

Seçmiş olduğunuz kombi modelini bize iletirseniz size İstanbul Anadolu Yakası’ndaki en uygun ve ucuz kombi tekliflerini sunabiliriz.