Scroll to top
© 2019 BAŞAR ALTAN MÜHENDİSLİK | KURUMSAL WEB SİTESİ

Kombi Yenilemek İçin Ne Yapmalıyım?

Kombi yenileme uzmanlık gerektiren bir seçimdir. Başar Altan olarak süreçte size destek veriyoruz.

Dairenin özelliklerine göre gerekli kombi tipi(hermetik, yoğuşmalı) seçimi, daire için gerekli kapasitenin doğru seçilmesi sonrası müşteriye fiyat aralıklarında memnuniyet oranına göre kombi secimi yapmasında yardımcı olunur. İstenilen kombi varsa diğer kombilerle arasındaki farklar artı ve eksileri anlatılarak kombi seçimi tamamlanır.

Kombi yenileme işlemi için İgdaş’ın onayının olduğu kombi yenileme formu düzenlenerek onay sonrası montaj yapılır. Kombi yenileme tamamlandıktan sonra montaj işlemi kontrolleri tamamlanarak doğalgaz gaz kontrolleri manometre ile yapılır. Gaz kaçak kontrol testi tamamlanan dairede problem olmaması için gerekli testler tamamlanır. Tesisat için servis bildirimi yapılmadan önce kalorifer tesisatı kontrol edilmeli ve tesisata su basılması gereklidir.

Servis için randevu alırken servis firmalarının sordukları sorular:

Gaz uygunluk belgesi ya da kombi değişim belgeniz var mı?

Tesisata su basılmış mı?

Kombinin yanında 2 amperlik sigortanız takılı mı?

Gibi sorular sorarak tesisatın kontrolünün yapılıp yapılmadığı bilgisini müşteriden teyit alarak tamamlarlar.

Montajı yapılan kombi için kombi servisinden randevu alınarak kombinin ilk çalıştırması yapılır. Kombi yenileme işlemleri cihaz firmasının cihazı garantiye almasıyla son bulur. Cihaz için garanti işlemleri kombilerin yetkili servisleri tarafından yapılması zorunludur.